Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPDPPLZásilkovna
 Události
 Online status
 Platby
Bankovní převodMasterCardPayPal
Fio

1.Jak vybírat PC kartu- výběr karty.

  • Pridané: 21.05.2013   |   948 čítaní / zobrazení
Výběr karty

Příznám se , že od doby instalací legendárních satelitních karet SkyStar2 se situace radikálně změnila, hardware je daleko sofistikovanějí, a samotná instalace je nepoměrně jednodušší.
Jak tedy na to, v pvní řadě by měl počtač nebo notebook splňovat alespoň základní požadavky na systém:

OS: Microsoft Windows 2000,/XP/Vista/Win7
CPU: 2,0 GHz, dualcore
512MB RAM
Sound card
PCI , PCIe, USB
parabola, terestriální anténa, kabelové připojení

Současné karty podporují  příjem kanálů DVB-S/S2/T/T2/C. U satelitních karet je podporován DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, 2.0, USALS, a dodávají v provedení  s jedním, dvěmi nebo čtyřmi tunery.                                 
Pokud jsme dospěli tak daleko , že víme zdali satelit, terestrial nebo kabel dostáváme se ke stěžejnímu rozhodování jaké hardwarové provedení, máme několik možností z nichž každá má své výhody a nevýhody. ke kartám USB budeme muset přivést napájení, propojit je USB kabelem s PC, u interních můžeme zvolit dle své skříně na PC - karty mají vysoký a nízký profil a to v krátkosti zamená, že pokud zvolíme do stolního desktopu kartu vysokou pravděpodobně nám do této skříňky nevejde. Karty s CI mají vysoký profil vždy. Pokud budeme používat dálkový ovladač musíme u interních karet ještě vyvést infra čidlo.

       PCIe low              PCIe HIgh               USB                      PCI                 miniPCIe
  TBS6925 PCI-E DVB-S2 TV Tuner Card  TBS6991 DVB-S2 Dual Tuner PCIe Card    Prof Revolution 7301 DVB-S2 PCI 

Dále můžeme ještě vybírat dle slotu PCI nebo PCIe, z nichž PCIe nebo také PCIexpress je rychlejší slot , který byl v minulosti používán zejména pro grafické karty, aby to nebylo tak jednoduché existují verze x1, x4, x8, x16. Instalace do počítače  ve formě PCI nebo PCIe nemusí být po laika až tak jednoduchá
 
Dalším faktorem, který výběr karty ovlivňuje je to, na co ji chceme používat, tedy jestli na příjem programů tuzemských provozovatelů například Skylink,freeSat by UPC direct , nebo na studijní účely s využitím volně dostupného software. Pokud budeme používat přístupovou kartu můžeme zvolit USB nebo PCIe přímo s CI slotem. Do něj potom zasunem přístupový modul CAM s kartou. Některé karty DVB-C podporují použití spárovaných modulů CAM s přístupovou kartou např. freeSat by UPC.
     TBS6928 DVB-S2 TV Tuner CI PCIe Card  TBS5980 QBOX CI DVB-S2 TV Tuner USB  
Pro zručnější a technicky zdatné uživatele existuje možnost použít některou ze čteček přístupových karet, což je vlastně programátor phoenix s možností přepínání frekvence krystalu a opět máme možnost zvolit řešení USB nebo RS232 USB jednoduše zapojíme do USB, zapojení přes RS232 potřebuje komunikační kabel a stabilizovaný zdroj.
               SmarGo SmartReaderPlus      Akční nabídkaprogramátor SMARTMOUSE/PHOENIXKliknutím zobrazíte podrobnosti.   

Samotná konfigurace a připojení , předpokládá základní znalosti systému a není vhodná pro úplné začátečníky.
Posledním snad nejdůležitějším článkem řetězce je podpora, neboť k čemu je nám levný hardware bez jakékoliv podpory prodejce nebo výrobce. Námi nabízené karty TBS nebo Prof Tuner mají vynikající podporu na internetu, včetně vlastních odborných fór.
 
V příští části Vás seznámím s instalací a možností použití různého software

matchboxx
admin
Uživatelský avatar