Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPDPPLZásilkovna
 Události
 Online status
 Platby
Bankovní převodMasterCardPayPal
Fio

Jak na příjem zahraničních,nejenom britských programů

  • Added: 26.04.2016   |   3133 readings / views

            Je jasné, že k příjmu exotických stanic , které nejsou dostupné ze satelitu se nelze jinak než příjmem po internetu dostat. A tak je možné sledovat tv stanice ve formě streamů  z USA, Mexika, Brazilie, Chile nebo z Asie . Tematicky rozděleno dá se přijímat vše sport, zprávy, dokumenty, pořady pro děti, pořady pro ni i pro něho,filmové kanály. Nejaktraktivnější je však příjem z Velké Británie, mnohým z nás v současné době chybí příjem britských tv stanic ITV, BBC, zprávy britské BBC osobně považuji za nejobjektivnější na světě  nebo špičkové  hudební programy Scuzz, Flava atd. Pro milovníky anglického jazyka byl příjem volných programů z družice Eurobird vynikajícím zdrojem informací . Avšak momentálně je vše jinak a tento příjem je značně omezen , britové jako řádní patrioti, laicky řečeno natočili družice tak , aby je bylo mmožné přijímat jen na úzení Velké Británie. Na pozici 28,2 °E jsou zaparkovány 3 družice Astra 2E na 28.52°E Astra 2F na 28.21°E a Astra 2G na 28.2°E. Astra 2F je vybavena 3 svazky - britským, panevropským a africkým. Panevropský svazek je určen pro programy a služby určené divákům ve velké části Evropy. Tento svazek poskytuje výborné pokrytí i ve střední Evropě, kde pro příjem postačuje parabola od průměru 75 cm. Britský svazek je určen pro britské komerční a veřejnoprávní kanály k distribuci nekódovaného satelitního signálu. Tento svazek má specifické pokrytí - mimo britské ostrovy signál rychle klesá. Příjem transpondérů z tohoto svazku je možný i v části České republiky. Ano, avšak za použití paraboly od 150 do 300 cm a čím dále na východ tím větší rozměry

Footprint satelitu Astra 2F (28,2°E), Paneuropean beam (panevropský svazek) 
Footprint satelitu Astra 2F (28,2°E), UK beam (britský svazek) 
Footprint satelitu Astra 2F (28,2°E), African beam (africký svazek) 

obrázky www.parabola.cz

parabola 240 cm

 Instalace i vlastní cena takovéto paraboly není levná záležitost, vždyť cena paraboly se pohybuje kolem 25 000,. a montáž nestojí o moc méně, a to se nezmiňuji o  tom , že takovouto parabolu asi na střechu paneláku asi nedáte, a pokud máte zahradu parabola se pravděpodobně stane její dominantou. 

 


Po skončení životnosti však tuto velkou parabolu jistě využijete jako součást zahradního altánku. :-))

Výsledek obrázku pro big sat dish in garden


Takovýto příjem je pouze pro zanícené fanoušky satelitního příjmu feed huntery či DXlery.
V současné době, jenž se vyznačuje extrémním rozvojem informačních technolgii i technologií obecně, kdy nám stoupají přenosové rychlosti internetového připojení i množství technických novinek lze to, co se v minulosti řešilo velmi složitě a především odborně, udělat jednoduše a laicky řečeno za pár korun s výsledem stejným a ve velké většině případů i lepším. 
Základem této alternativy je stabilní internetové připojení, a výběr vhodného zařízení pro příjem. Co považovat za stabilní internetové připojení? Je to takové připojení které vám v průběhu provozu nebude vypadávat , lehce zjistíte spuštěním terminálu a zadáním příkazu ping v mém případě na seznam.cz, ping musí být bez výpadků, pokud jsou výpadky vaše připojení je nestabilní.
Na prvním obrázku vidite stabilní připojení, druhý obrázek je s výpadky signálu.
 

    


Dále je nutno ověřit vaši rychlost internetového připojení, nejlepší je to pomocí serveru rychlost.cz


Pokud máte stabilní připojení bez výpadků, můžete uvažovat o alternativním přijmu britských programů po internetu, samotná rychlost internetu nemusí být taková jako na obrázku výše , sám mám doma vesnickou wifi s rychlostmi 10/2 a funguje to spolehlivě.  
K samotnému příjmu používám zařízení z nabídky TBS a to TBS 2910 Matrix Arm mini pc
 


Namítnete, takové zařízení se dá pořídit levněji. Ano, ale bez podpory a dalšího updatu. Matrix ṕodporuje OpenElec, Linux Ubuntu i Android, pokud jej nebudete využívat jako multimedium , mužete jej používat jako normální stolni PC s UBUNTU. Pro ovládání používám klávesnici Rii+ s podsvícením


To je vše co potřebujete. Aby system fungoval co nejlepe nahraji do eMMc paměti system OpenElec - což je vlastně otevřené linux multimediální centrum a tudiž povídání ne velmi dlouhou dobu nebo UBUNTU a do něj KODI. Všechny screenshoty jsou z MATRIX ARM mini PC s istalovaným UBUNTU a KODI


Do něj  pak můžu nahrát pluginy podporující příjem britských programů po internetu.
Cosmix - Slušný výběr britských televizních kanálů
Castaway - Proud živého televizního vysílání z různých míst.
Live Mix - MK živé televizní vysílání
Zem TV - Skvělý doplněk pro sport, stejně jako pákistánskou a indickou televizi
DNA TV - různé živé kanály. Použijte Freemium sekci
BBC iPlayer - Všechny kanály BBC live, vyžaduje však, abyste byli ve Velké Británii nebo měli alespoň UK VPN 
BBTS - Možná jste použili seznam IPTV od BBTS v minulosti. Teď je to add-on s různými sportovními a mezinárodními kanály.
cCloud TV - Tento add-on má obrovský seznam kanálů z celého světa.  
Projekt Cypher - Projekt Cypher je zpět  
Channel Pear - Nový add-on pro Kodi. Má některé skvělé live tv a je to něco, co byste měli vyzkoušet.
F.T.V - Spousta kanálů pro vaše potěšení. Několik britských kanálů, které nejsou geo-cílené, takže můžete sledovat je bez VPN.
Halow Live -  velký malý add-on a dev je vždy nad věcí, ujistěte se, že streamy pracují a přidává  nové streamy, když je najde. velmi mnoho sportu, stejně jako kanálů z mnoha různých zemí.
istream - Velice populární add-on. Spusťte jej a vyberte televizní odkaz live a můžete strávit den surfováním přes všechny kanály, které má k dispozici. Spousta pozemních a satelitních kanálů k dispozici. Sportovní kanály rovněž.
ITV - Všechny ITV kanály live Vyžaduje UK VPN / proxy
Lihat IPTV - velký add-on s množstvím kanálů, je z čeho vybírat.
Navi-X - Jeden z nejstarších a nejznámějších doplňků, příliš mnoho zdrojů na seznamu. Ale spíše než na odkaz v add-onu, který jde přímo na živé televizní vysílání můžete vyhledávat kanál, který chce sledovat.
Phoenix - Zkontrolujte si televizní sekci Phoenix různé live kanály
Renegades TVTV - Tento doplněk umožňuje používat EPG, do kterého můžete propojit přednastavené add-ons. Je pravidelně aktualizován a dobře se sleduje.
SportsDevil - není třeba představovat. Jde o sportovní kanály.
UK Turks live stream - add-on s velkým množstvím živých britských sportů a televizních kanálů- momentálně nedostupný


 

 

 

pluginy s využitím EPG
 

Pokud máte zájem o sport je to rovněž možné, počet kvalitních streamů je neskutečný:
 

 

 
 
Rovněž je možné streamovat české nebo slovenské programy
 
 
Samozřejmě , že pluginů je nepřeberné množství sám jsem napočítal 1750 jenom video, a tak jak jsem uváděl pluginy pro britské programy existují i pro turecké, arabské, pro asii atd,atd. Kvalita streamovaných programů je různá od SD až po 1080p, ale dá se říci, že standardem je 720p. Existují i placené služby ve velmi dobré kvalitě a podporou 24/7 např Streamboxtv, a jiné.
Mimo již zmiňovaných pluginů je možné využivat v Kodi i IPTV Klienta do kterého je možné naimportovat vlastní m3u.list. Tyto kanály je možné poté sledovat jako v normální TV nebo satelitním přijímači.
Kodi poskytuje z hlediska příjmu exotických stanic takřka neomezené možnosti.

V současné době využíváme k přístupu k IPTV/OTT službám Android box Medi@link M9 Ultra s aplikací SmartTV onlinematchboxx
admin olmi.tv