Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPDČeská poštaGeis
 Události
 Online status
 Platby
Bankovní převodMasterCardPayPal
Fio

Diablo CAM WIFI ,LAN - jak připojit televizor s DVB-S2 tunerem a CI

  • Pridané: 09.02.2014   |   3788 čítaní / zobrazení
 
       Je naprosto běžné, že stále více požadujeme a hledáme televizní přijímače all in one  vše v jednom - vybaveny  tunery DVB-T, C i  S2, ale také  CI sloty pro dekódovací moduly a přístupové karty. Hlavním, nezanedbatelným důvodem je, že všichni chceme doma co nejméně dálkových ovladačů, kabelů, přijímačů, propojek, spojek zkrátka chceme mít pořádek :-). Vypadá to sice skvěle, ale nic není zadarmo.  Pokud  takovýto  televizní přijímač již vlastníte jako já  a máte  doma na jiném místě další TV s CI slotem a DVB-S2 tunerem pak se to dá řešit  například u Skylinku,  zakoupením přístupového modulu a k němu další karty do domácnosti, tou je u Skylinku karta NEXT , když cena za modul a kartu je zanedbatelná.
 
 Co však dělat, pokud máme televizních přijímačů v domácnosti více, například 3, 4  nebo dokonce 5 ? A některé jsou s tunery DVB-S2 a CI sloty. Jedna z možností je do každého přikoupit dekodovací modul a kartu, což je sice nejjednodušší, ale zároveň také nejdražší řešení. I když znám několik zákazníků, kteří to tak vyřešeno mají a na nic si nestěžují. Ale na druhou stranu kolik takových zákazníků je. Jako šafránu, řeknu Vám upřímně.

Další možností je zakoupit k televizím, i když mnohým z nás to bude proti srsti miniaturní satelitní přijímače ( rozměry 115mm x75mm x21mm) , nalepit je na zadní stěnu televizoru, vytáhnout infračidlo pro ovládání přijímače a připojit je pomocí wifi nebo kabelu ke svému domácímu serveru.  Samozřejmě tato kombinace funguje bez zásadních problémů, stačí správná konfigurace, připojení k serveru po protokolu newcamd nebo cccam, přijímač cca 1500,- Kč, ekonomicky velmi výhodné řešení. Nevýhody 2 dálkové ovladače, kabely, další  přijímač. A co teprve když máte některou z  TV na stěně, na pevném držáku, to může být někdy hodně složité řešení.  Další oblíbená možnost je použít bezdrátový spliter z naší nabídky ať je to SmartWi nebo Clone+, splitery jsou velmi dobrým řešením avšak mají občas problém s dosahem, a  jsou velmi často rušeny jinými Wifi soustavami, nelze je však připojit na domácí server.
       
Ideální řešení zkrátka neexistuje, pominu-li streaming a iptv, ale blíží se k němu použití CAM modulů speciálně na to konstruovaných tzn. Matrix Air , Diablo Lan a Diablo Wifi Twin. Matrix Air můžeme hned vyřadit, neboť po několika pokusech se mě jej nepovedlo  přivést do použitelného stavu.
       

 
 
A  nepodařilo se to také prozatím nikomu koho znám. Moduly Diablo z produkce italského Duolabsu, jsou na tom podstatně lépe, tedy pokud jsou funkční. Poruchovost byla v minulých letech značná. Modul se k nám dostává s továrním firmwarem, aby nám fungoval , musíme v něm přehrát firmware. To můžeme buď u svého prodejce nebo si zakoupit programátor, pomocí něhož aktualizujeme firmware v CAMu. Programátory  vyráběné rovněž Duolabsem jsou ve verzích CAS 3+ a CAS 2+, pokud pokud máme pouze Diablo stačí nám CAS 2+, CAS 3 + pokytuje pouze větší  možnosti využití. Pro programování potřebujeme obslužné software Cas Studio 9.8.2 s podporou Diablo LAN, a neoficiální software do našeho CAMu -Underworld 2.28. Firmware do modulu doporučuji stahovat na ověřených serverech.                                                               
                                                                 

               
 
Pokud máme modul nahrán , zeditujeme si sve konfigurační soubory pro připojení k domácímu serveru, vložíme jej do CI v naší TV  a můžeme nastavovat WIFI nebo LAN, výsledkem je obrázek z domácího serveru, v tomto případě Cccam